Szampon samochodowy – który będzie najlepszy?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd lśnił czystością i schludnością. Szampon samochodowy pomoże Ci utrzymać Twojego żelaznego konia w nieskazitelnym stanie. Chcesz, aby był on skuteczny, długotrwały, wszechstronny i bezpieczny. W tym artykule postaramy się scharakteryzować najpopularniejsze szampony samochodowe.

Klasyfikacja szamponów samochodowych

Szampon do mycia samochodu można podzielić na kilka kategorii: na te przeznaczone do mycia ręcznego samochodu, które zakładają kontakt z powierzchnią chusteczek lub gąbek z szamponem, oraz te do mycia bezdotykowego. Te pierwsze dzielą się na zwykłe szampony i te, które zawierają specjalny wosk do polerowania karoserii. Te ostatnie zawierają różne ilości składników.

Wszystkie szampony samochodowe dostępne są w sklepie ShiningCar formie gotowego do użycia produktu lub koncentratu, który należy rozcieńczyć z wodą (ciepłą lub zimną). Są one oparte na alkaliach, zawierają barwniki, aromaty i środki pieniące. Szampony samochodowe mają neutralny bilans pH, więc nie są szkodliwe dla skóry dłoni. Obie należy spłukać.

Szampon do mycia ręcznego

Szampon do mycia ręcznego wymaga użycia szczotek i gąbek do nakładania kompozycji na powierzchnię i spłukiwania jej. Ten rodzaj szamponu samochodowego jest najczęściej używany do samodzielnego mycia samochodu. Należy go nakładać dopiero po ostygnięciu metalu. Nie dopuść do wyschnięcia szamponu. Szampon do samochodu do mycia ręcznego jest znacznie tańszy niż myjnie bezdotykowe. Tego typu szampon do mycia samochodu ma jednak niższą zawartość piany i wyższe zużycie.

szampon samochodowy

Bezdotykowy szampon

Bezdotykowy szampon do mycia samochodu nie wymaga użycia ściereczek ani gąbek. W zależności od pory roku należy wybrać szampon jednoskładnikowy (ciepły sezon) lub dwuskładnikowy (zimny sezon). Do trudnych plam w postaci smoły, oleju czy benzyny potrzebny jest superkoncentrat. Podczas użycia szamponu należy pozostawić preparat na powierzchni przez 3-5 minut.