Transport na lotnisko w Krakowie

Kraków jako stolica Małopolski oraz drugie największe miasto w Polsce jest siedzibą wielu korporacji, które świadczą swoje usługi na całym świecie. Przyczynia się to do dużej liczby podróżujących w celach biznesowych lub szkoleniowych do byłej stolicy kraju. Dynamiczny rozwój jest możliwy dzięki położonemu, w podmiejskich Balicach, lotnisku, które z roku na rok obsługuje coraz większą liczbę pasażerów.

Transport między lotniskiem a miastem

Rozwój transportu lotniczego przyczynił się do powstania firm oferujących transfery lotniskowe. Są one organizowane albo po stale wytyczonych trasach, albo do konkretnego wskazanego miejsca np.: hotelu, siedziby firmy. Oczywiście druga opcja jest dużo wygodniejsza, ale cena takiej usługi jest odpowiednio wyższa.

transport na lotnisko kraków

Transport na lotnisko Kraków-Balice albo z lotniska do miasta jest również możliwy poprzez komunikację miejską, która oferuje cztery linie autobusowe. Decydując się na transport miejski, podróżny zapłaci zdecydowanie najmniej, dlatego też jest to najpopularniejszy środek transferu lotniskowego. Jednakże podróż z bagażem w tłoku nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Port lotniczy jest również skomunikowany z miastem za pomocą linii kolejowej, po której kursują pociągi z Dworca Głównego PKP i jest to wariant najszybszy.
Podróżni wybierający się do Krakowa nie powinni czuć się zagubieni, niezależnie czy są obywatelami Polski, czy przyjeżdżają z zagranicy. To wszystko dzięki dużej liczbie turystów, którzy przyczynili się do świetnego oznakowania miejsc, nazw ulic, postojów taksówek i autobusów oraz drogowskazów. Z tego również powodu transfer lotniskowy odbywa się sprawnie niezależnie od opcji, która zostanie wybrana.