Woski na lakier samochodowy

Aby utrzymać samochód w dobrym stanie, ważne jest nie tylko jego regularne mycie, ale również zabezpieczenie lakieru i karoserii przed szkodliwymi czynnikami. Nieodzownym elementem konserwacji pojazdu jest wosk do auta.

Rodzaje wosku do samochodu

Rodzaj wosku do samochodu zależy przede wszystkim od czasu, który jesteśmy gotowi poświęcić na jego nałożenie. Przedtem jednak warto sprawdzić czy stan lakieru na samochodzie pozwala w ogóle na zastosowanie takiego preparatu.

Wśród dostępnych w ofertach sklepów wosków do auta są:
– wosk płynny,
– wosk syntetyczny,
– wosk Carnauba.

Najszybszy sposób na połysk

Zdecydowanie najszybszą metodą na uzyskanie połysku na samochodzie jest wosk do auta w płynie. Nakłada się go ręcznie i nie jest to zbyt skomplikowane. Wosk w płynie nie zostawia białych plam na rozgrzanym lakierze, uszczelkach czy szybach. To niezbędny element bagażnika każdego kierowcy uczestniczącego w spotach, zlotach i targach motoryzacyjnych.

Syntetyczny na dłużej

Syntetyczny wosk do samochodu można nakładać ręcznie lub za pomocą maszyny polerskiej. Jego aplikacja nie jest trudna. Różnicą jest to, że efekty syntetycznego środka mogą się utrzymywać aż do pół roku.

Naturalny i najtrwalszy

Woskiem, który będzie najlepszy do samochodu, ale jednocześnie jego aplikacja będzie trwać najdłużej jest wosk do auta Carnauba. Ten rodzaj środka utrzymuje się przez kilkanaście wizyt samochodu w myjni.