Wybieramy nawigację motocyklową

Posiadanie nawigacji GPS to ogromna pomoc dla każdego kierowcy. Dzięki niej nawet w nieznanym nam miejscu jesteśmy w stanie szybko zorientować się w swoim położeniu i odszukać cel naszej podróży. Dobra nawigacja może być przydatna również dla motocyklisty. Nawigacje do motocykla dostępne w sklepach odznaczają się obecnie ogromnym zróżnicowaniem, przez co czasami ciężko jest w pierwszym momencie znaleźć najlepszy dla siebie model. Warto przy takich zakupach zwracać uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Wytrzymałość

Nawigacja do motocykla wykorzystywana jest stale w warunkach zewnętrznych, przyczepiona do ramy pojazdu. Sprawia to, że musi być odporna na działanie różnych czynników, takich jak deszcz i nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Oprócz mocnej konstrukcji nawigacje motocyklowe posiadają odporne pokrowce, w których najczęściej są trzymane.

 

Wygoda użytkowania i dobry ekran

 

Korzystanie z nawigacji do motocykla musi być proste i wygodne. W czasie jazdy nie możemy poświęcać wiele uwagi na przedzieranie się przez poszczególne funkcje urządzenia. Bardzo ważne jest, aby ekran nawigacji mógł być obsługiwany nawet w rękawicach motocyklowych. Sam ekran musi być duży i czytelny, nawet w deszczowych czy słonecznych warunkach.

 

Sposób mocowania

 

Większość nawigacji do motocykli posiada uniwersalne mocowania, które mogą być używane w każdym rodzaju ramy. Czasami może się jednak okazać, że akurat interesujący nas model nie pasuje do naszego motocykla. Warto sprawdzić to przed dokonaniem zakupu, aby uniknąć potem niemiłej niespodzianki.