Wybór właściwej opony 185/65 R15

Zanim kupisz opony 185 65 p15 na lato lub zimę, zapoznaj się z ich oznaczeniami. Zwróć uwagę na indeks nośności, który wskazuje nośność opony. Jest ona wskazana na jednym kole, dlatego nośność przedniej i tylnej osi samochodu sumuje się z nośności dwóch opon. Sprawdź również maksymalną prędkość, która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Producenci opon nie zalecają jazdy z ograniczeniem prędkości dłużej niż 15 minut.

Opony letnie, zimowe, całoroczne w rozmiarze 185 65 r15 to opony, które mają zastosowanie do SUV-ów, samochodów osobowych, minibusów, lekkich ciężarówek.

Wybór właściwej opony

opony

Aby wybrać odpowiednie opony 185/65 R15 (średnica 15, litera R oznacza konstrukcję opony radialnej), takie jak tutaj, musisz dokładnie wiedzieć, jaki rozmiar możesz zamontować w swoim samochodzie. Prawidłowy rozmiar można znaleźć w instrukcji obsługi samochodu lub na etykiecie umieszczonej na boku opony. Jeżeli w instrukcji obsługi pojazdu podana jest średnica opony R15 i rozmiar 185/65, możesz je kupić i zamontować pod warunkiem, że felgi Twojego samochodu mają ten sam rozmiar.

Parametry, których należy przestrzegać przy wyborze opon 185/65 R15

  • Średnica koła podana w calach.
  • Szerokość opony w mm.
  • Wysokość profilu opony. Jest wskazywany jako procent szerokości.
  • Indeks obciążenia i indeks maksymalnej prędkości ruchu.

Również przy wyborze opon 185/65 15 należy wziąć pod uwagę sezon ich eksploatacji, ponieważ niedopuszczalne jest stosowanie modeli letnich zimą i odwrotnie. Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo.