Wymiana opon u dealera aut

Regularna kontrola stanu technicznego opon oraz ich wymiana w okresie wiosennym i jesiennym to podstawowe działania, które gwarantują nie tylko bezpieczną jazdę, ale i komfort podróży. Wymianę opon możemy powierzyć profesjonalistom z Volvo Nord Auto Białystok lub przeprowadzić na własną rękę.

Korzyści z usługi

Wymiana opon u dealera to gwarancja profesjonalnego montażu oraz oględzin ich stanu technicznego. Wynika to z dostępu do specjalistycznych urządzeń do zakładania ogumienia, czy też do odpowiedniego wyważenia kół, do których nie mamy dostępu chcąc dokonać wymiany samodzielnie.

Korzystanie z usług dealera to też oszczędność czasu. Chcąc dokonać wymiany na wiosnę lub jesień zwykle nie ma konieczności wcześniejszego uzgadniania terminu, w ramach ekspresowych usług opony mogą być wymienione od ręki. Ponadto możemy liczyć na odpowiednie ubezpieczenie nowo założonego ogumienia.

Inną ciekawą usługą, z jakiej możemy skorzystać jest przechowywanie kół. Dzięki niewielkiej rocznej opłacie możemy zaoszczędzić przestrzeń we własnym garażu oraz mieć pewność, że opony są trzymane w optymalnych dla nich warunkach, to znaczy w chłodnym, suchym i ciemnym magazynie.

Kiedy zdecydować się na zmianę?

Oczywiście w przypadku zmiany pory roku. Przyjmuje się, że wymiana opon na zimowe powinna mieć miejsce, gdy temperatura spadnie do 7 stopni za dnia, a w związku z tym w okolice 0 w nocy. W trakcie użytkowania powinniśmy zdecydować się na zmianę w przypadku nadmiernego lub nierównomiernego zużycia bieżnika (czego przyczyną mogą być problemy mechaniczne), lub w przypadku przebicia, przetarcia, czy też odkształcenia opony. W takim wypadku koniecznie powinniśmy przedłożyć opony do oceny specjalisty.