Z jakich materiałów są wykonane uniwersalne pokrowce samochodowe?

Pokrowce na fotele samochodowe pełnią nie tylko funkcję estetyczną, lecz również praktyczną. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona tapicerki przed zanieczyszczeniami, powstałymi w skutek częstego użytkowania pojazdów. Ponadto dzięki gustownie dobranym okryciom możemy w prosty sposób zmienić design auta, dzięki czemu stanie się ono bardziej reprezentacyjne. Jakie wybrać pokrowce do auta?

Pokrowce samochodowe uniwersalne – rodzaje

Na rynku oferowane są różnorodne pokrowce na fotele samochodowe. Te najbardziej uniwersalne zazwyczaj wyposażone są w ściągacze lub zamki, dzięki czemu można je w łatwy sposób dopasować do danego siedziska.

Decydując się na zakup pokrowców największą uwagę należy zwrócić na materiał z jakiego zostały wykonane. Dziś na rynku oprócz pokrowców pokrowców uniwersalnych Carmager oferowane są okrycia szyte na miarę, które to doskonale dopasowują się do fotelu samochodowego.

Z jakiego materiału wybrać pokrowce do samochodu?

Warto zawsze wybrać takie pokrowce samochodowe, które będą nie tylko praktyczne, lecz także bardzo wytrzymałe. Wśród wielu okryć na fotele dużym zainteresowaniem cieszą się:

  • pokrowce skórzane – co prawda nie należą one do najtańszych, niemniej zapewniają doskonałe dopasowanie się do fotela. Dzięki temu każdy kierowca może mieć pewność, że nie będą spadać czy też ześlizgiwać się z oparcia. Pokrowce skórzane dodają wnętrzu każdego samochodu elegancji, a ponadto nie nagrzewają się w okresie letnim.
  • pokrowce z weluru – materiał ten pięknie się prezentuje, a poza tym jest miły w dotyku i charakteryzuje go wysoka elastyczność
  • pokrowce z poliestru – najczęściej wykorzystywany jest materiał typu host, który to stanowi połączenie poliestru z bawełną. Tego typu pokrowce wyróżnia odporność na zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia.
  • pokrowce z zamszu –  materiał ten cechuje duża wytrzymałość mechaniczna oraz przyjemna w dotyku faktura. Można go ciekawie wkomponować we wnętrze każdego pojazdu.

Wybór pokrowców jest ogromny, zatem każdy kierowca może wybrać takie, które spenią jego najśmielsze oczekiwania.