Z jakiej tkaniny wybrać pokrowiec samochodowy?

Pokrowce samochodowe to bardzo przydatne akcesoria dzięki, którym nie tylko sama jazda będzie dużo przyjemniejsza, ale także zwiększy to żywotność fotela. Jest to bowiem doskonała ochrona, którą warto sobie zapewnić. Musimy zadbać nie tylko o to, żeby pokrowiec był bardzo dobrze dobrany rozmiarowo, bo tylko taki spełni w pełni funkcje ochronne i nie tylko. Bardzo ważny jest też dobór tkaniny, z której będzie wykonany pokrowiec.

Z jakiego materiału wybrać pokrowiec samochodowy?

W AutoMotoHit jest bardzo wiele pokrowców samochodowych, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także odczuciami w użytkowaniu. Musimy więc wybrać dokładnie taki, który spełni nasze oczekiwania i wymogi.

Możemy wybrać pokrowce z weluru. Jest to materiał najczęściej wybierany jeśli chodzi o pokrowce, bo jest bardzo trwały i przyjemny w dotyku. Odporny także na temperaturę.

Dla osób ceniących czystość najlepszy będzie żakard. Jego gładkość zapewnia nam bowiem bardzo łatwe czyszczenie.

Najlepiej wygląda skóra ekologiczna i bardzo dużo osób ją wybiera, jednak trzeba pamiętać, że jeżeli w samochodzie nie ma klimatyzacji czy podgrzewanych foteli w zimie to niestety może to dawać nieprzyjemne odczucia. Ten materiał jednak wygląda doskonale.

Alcatara natomiast to tworzywo bardzo przypominające skórę i cechuje się dużą wytrzymałością. Jest to więc świetny wybór dla osób, które bardzo dużo korzystają z samochodu i pokrowce są ciągle narażone na eksplorację.