Za zimno na wycieczki? Rękawice podgrzewane motocyklowe zwiększą komfort jazdy

Przyjemność podróży na motocyklu jest mocno zależna od temperatury panującej na zewnątrz. Tak naprawdę każdy jest inny, jednak kiedy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza, mało kto ma ochotę na przejażdżki. Małe dystanse mogą okazać się w porządku, jednak dłuższe podróże mogą okazać się wyjątkowe nieprzyjemne. 

Odzież zimowa

Należy wyposażyć się w kompletny strój i wpiąć podpinkę, aby po pokonaniu kilku kilometrów nie ode chciało nam się jazdy. Co to za przyjemność, kiedy trzęsie się zimna, a wiatr jest niemożliwy do wytrzymania.

Jednak odzież motocyklowa przeznaczona do warunków zimowych może okazać się niewystarczająca. Przydatne mogą okazać się inne gadżety, a wszystko po to, aby zniwelować dyskomfort.

Motocyklowe podgrzewane rękawice, wkładki termoaktywne

By uchronić się przed chłodem odczuwanym dzięki niskiej temperaturze i wytwarzanego przez wiatr i pęd powietrza trzeba termicznie ochronić całe ciało. Konieczny jest ubiór na cebulkę, wyposażenie się w termiczną bieliznę, ciepłą bluzę oraz kombinezon lub komplet złożony z dwóch części, czyli spodnie i kurtkę. Konieczna jest także kominiarka i odpowiednio długie buty.

Warto jest zakupić motocyklowe podgrzewane rękawice https://moto-tour.com.pl/pl/menu/rekawice-podgrzewane-271332.html, które podpinane są do akumulatora i chronią ręce przed sztywnieniem i odmrożeniami. Wkładki termoaktywne pozwolą na zwiększenie odczuwania ciepła.

Zakładając buty, koniecznie należy ubrać grube i dłuższe skarpety. Te wszystkie zabiegi sprawią, że zimną czy wczesną wiosną również można cieszyć się podróżą motocyklem.