Zamienniki rozmiarów opon

Ogumienie samochodowe jest bardzo często niedocenianym elementem samochodu. Jest to oczywisty błąd. Błąd ten wynika głównie z tego, że nie ma dużej świadomości odnośnie do tego, jak bardzo właściwe ogumienie jest istotne. Podczas jazdy maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów kwadratowych opon jednocześnie styka się z podłożem. Ta niewielka powierzchnia wpływa na hamowanie trakcję i działanie systemów bezpieczeństwa. Nawet najlepsze systemy nie pomogą, jeśli ogumienie zawiedzie.

Różne rozmiary opon

225 55 r17

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale rozmiar opony ma kluczowe znaczenie, jeśli idzie o jej parametry. Nie każdy też wie, że do tego samego auta, nawet na taką samą felgę może założyć inny rozmiar opony. Dla przykładu rozmiar 225 55 r17 może zostać z powodzeniem zastąpiony rozmiarem 230 50 r17. Może to wiele zmienić i powinno się o tym informować klientów, kiedy kupują opony.


Rozmiar opony – na co ma wpływ

Rozmiar opony 225 55 r17 jest to najpopularniejszy wariant w rozmiarze felgi R17 dedykowany dla aut osobowych. Możemy jednak zmienić opony na takie, które mają dużo mniejszy profil, większą felgę i nieco większą szerokość. Takie ogumienie lepiej trzyma się w zakrętach i sprawdza w jeździe sportowej niż 225 55 r17. Jeśli lubimy jazdę po torze wyścigowym własnym autem, to na pewno będą takie opony bardzo dobre, jeśli jednak nasze auto jest autem rodzinnym, to z pewnością wszyscy odczują spadek komfortu podróżowania. Warto o tym wiedzieć, kiedy kupujemy opony.