Jazda po torze w Poznaniu – co warto wiedzieć?

Tor Poznań to jeden z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce. Każdego roku obywa się na nim mnóstwo imprez motoryzacyjnych, które przyciągają tysiące fanów motoryzacji. To idealnie nadaje się do sprawdzania potencjału samochodów i umiejętności kierowców. Co jednak ważne, z toru skorzystać może niemal każdy. To świetna okazja do sprawdzenia własnych umiejętności i do przejechania się szybkim, sportowym autem.

Czym charakteryzuje się tor wyścigowy w Poznaniu?

Główna pętka toru wyścigowego w Poznaniu wynosi ponad 4 km długości. Tor składa się z długich odcinków prostych i zakrętów. Nawierzchnię stanowi gładki asfalt, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność. Dużą zaletą toru jest jego różnorodność. Dzięki temu jazda jest zarówno komfortowa, jak i dynamiczna. Daje to ogromne możliwości trenowania swoich umiejętności za kółkiem.

Kto może skorzystać z toru wyścigowego w Poznaniu?

Jak wspomniano, tor wyścigowy Poznań dostępny jest niemal dla każdego. Każda osoba, która chciałaby sprawdzić się na takim torze, ma taką możliwość. Oferowana jest bowiem możliwość jazdy po torze wraz z instruktorem. Ten siedząc na miejscu pasażera, dba o bezpieczeństwo oraz udziela praktycznych wskazówek dotyczących jazdy samochodem. Z jazdy szybkim, sportowym autem skorzystać mogą także osoby nieposiadające prawa jazdy. W tym przypadku taka osobna siada na miejscu pasażera, a samochód prowadzi instruktor (szczegóły na tej stronie).

tor Poznań

Jaki samochodem można jeździć po torze w Poznaniu?

Tor Poznań ma szeroką ofertę samochodów. Wszystkie auta to oczywiście nowoczesne i szybkie samochody sportowe. Co ważne, są to pojazdy najlepszych marek. Istnieje możliwość przejechania się jednym z samochodów takich marek jak Lamborghini czy Ferrari. To prawdziwa gratka dla pasjonatów motoryzacji. Jeśli wśród swoich znajomych ma się fana szybkich samochodów, to pomyśleć można nad wykupieniem jazdy po torze w ramach prezentu dla tej osoby.