Tor wyścigowy Silesia Ring – najważniejsze informacje

Województwo opolskie może zaoferować wyjątkową ilość fascynujących miejsc, aczkolwiek mało które z nich może równać się z torem wyścigowym Silesia Ring. Ulokowany w Kamieniu Śląskim tor jest jednym z najpopularniejszych miejsc w województwie. Wbrew pozorom na miejscu odnaleźć można nie tylko tor wyścigowy, ale również inne obiekty wysoce rozbudowanego kompleksu. Co warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego miejsca? Na jakie imprezy, wydarzenia oraz atrakcje można liczyć na miejscu? Odpowiedzi we wpisie poniżej!

Kompleks Silesia Ring

Tak, jak zostało to wspomniane na początku kompleks Silesia Ring to nie tylko doskonale przygotowany tor wyścigowy. Na miejscu można również odnaleźć m.in. nowoczesny budynek konferencyjno-usługowy Hospitality Center. Osoby znajdujące się na terenie kompleksu mogą również skorzystać z oferty restauracji. Z kolei do mniej oczywistych elementów kompleksu zaliczyć można strzelnicę oraz lotnisko. Co warto wiedzieć na temat poszczególnych elementów toru Silesia Ring?

Niepowtarzalny tor

Oczywiście tor wyścigowy jest jednym z najważniejszych elementów całego kompleksu. Pod wieloma względami jest to najlepszy tor wyścigowy w Polsce. Jego pierwszym atutem jest wiek. Aktualnie tor wyścigowy Silesia Ring to najnowszy tor wyścigowy w kraju. Ponadto tor może pochwalić się długością aż 3636 m. Tym, co wyróżnia Silesia Ring na tle innych obiektów tego typu w Polsce, jest wyposażenie go w tarasy widokowe oraz w profesjonalną wieżę startową. Ponadto do toru przynależy również kompleks garaży. Warto zwrócić uwagę, że na torze odnaleźć można aż 15 zakrętów oraz kilka wyjątkowo długich prostych. Najdłuższa z nich mierzy aż 730 m!.

Mimo to jest to również jeden z najbezpieczniejszych obiektów w kraju. Wynika to ze zastosowania nowoczesnych pułapek żwirowych oraz barier energochłonnych. Dodatkowo tor wyposażony jest w nowoczesne odwodnienie liniowe, co w praktyce umożliwia wykorzystywanie toru pomimo opadów deszczu. Warto również podkreślić, że tor ze względu na swoje rozmiary może być używany w aż 7 różnych konfiguracjach oraz pozwala na organizację nawet kilku imprez w tym samym czasie! Nic wiec nie stoi na przeszkodzie, aby na terenie obiektu organizowane były nie tylko imprezy motoryzacyjne, ale również eventy sportowe, firmowe, a nawet integracyjne. Co warto powiedzieć o ośrodku Hospitality Center?

Ośrodek konferencyjno usługowy

Doskonałym uzupełnieniem toru jest ośrodek konferencyjno usługowy Hospitality Center.  Obiekt ze względu na wyposażenie go w tarasy widokowe umożliwia swobodną obserwacje wydarzeń na torze. Ze względu na jego wyjątkowo dużą powierzchnię użytkową 1200 m2 kwadratowych znajduje się w nim aż 11 różnych rodzajów pomieszczeń, w których przebywanie może nawet około 150 osób.

Do najważniejszych przestrzeni użytkowych zaliczyć można salę konferencyjną, VIP Room, lobby, salę eventową czy też pokój dla matki z dzieckiem. Ponadto  osoby przebywające w Hospitality Center z łatwością mogą udać się do restauracji i kawiarni, w której znajdować może aż 40 osób. Jest to również miejsce, gdzie znajduje się hotel Aviator, który zaoferować może gościom zarówno pokoje, jak i apartamenty.